Obsah stránky

 

Vítejte v obci Lubě

Obec Lubě leží na území okresu Blansko, asi 5 km jihozápadně od Černé Hory.Nejstarší zpráva pochází z roku 1360, kdy se obec hlásila k bukovskému panství. Název obce Lubě se pravděpodobně odvozuje od "lubu", což býval kryt mlýnského složení (mlýnských kamenů, "žernovů").

Obecní úřad Lubě oznamuje: 

 • od 29.7 do 1.8.2024 bude Hospoda na koupališti ZAVŘENÁ. Koupaliště se bude vypouštět, čistit a znovu napouštět. 
 • přes prázdniny od 1.7. do 30.8.2024 bude knihovna otevřená jen po předchozí domluvě na tel. č. 737653696. děkujeme za pochopení. 
 • MASO BOBROVÁ - Pravidelně ve středu v 13:30

  V nabídce jsou čerstvě nabouraná masa cca po 1kg, (mleté mix, krkovice, kotletky, plece,boky,hpsk)

   Na objednávku marinovaná masa plátky gril, naložená masa na uzení, (možnost celé kýty předuzené i uzené), gulášové kostky, vepřové výpečky, panenky, roštěnky, svíčková, kuřecí prsa a další sortiment.

   Uzeniny vlastní výroby pouze z českých chovů a bezlepkové. 

  Párky, klobásy, domácí uzené boky, krkovice, kotletky, salámy, šunky, dětské párečky,točené salámy, tlačenka, škvarky sádla, v zimním období jitrnice, jelita a jiné pochutiny. 

   Nově také speciální sýry, slovenské nitě, Maršovák (aromatické) atd 

  S pozdravem Lempera Jaroslav distribuce českého masa a uzenin Bobrová. 

  Tel 777577224.

 

Obecné:

 • Poplatek za svoz odpadu  Obec Lubě | Svoz odpadu v obci (obeclube.cz)
 • !!!!POZOR změna!!!!  :  svoz směsného komunálního odpadu, který v naší obci probíhal v odpoledních hodinách se ruší a bude probíhat pouze v ranní směně (svozový den se nemění!).nádoby (popelnice) na směsný. komunální odpad, si prosím vystavujte ke svozu už od brzkých ranních hodin, tzn. od 6:00 hod. ráno.

 

Připravované události:

 

Patička stránky